2041/36
54 hollandske fliser af fajance, dekoreret i mangan med lille frisisk blomst. 18./19. årh. (54)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Nogle afslag langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag