2249/621
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Cote d'Azur”. Tryksign. Picasso. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 99×66.
Trykt 1962, udført hos atelier Mourlot, Paris.
Litteratur: Czwiklitzer nr. 205.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Kanterne har nogle folder.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud