2413/9119
Dansk flisebord af bemalet og forgyldt træ, plade med 18 hollandske fliser af fajance dekoreret i blåt, sarg med skuffe. Fliser 18. årh.s slutning. Bord 19. årh.s slutning. H. 78. B. 90. D. 48.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nymalet. Fliser med revner.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag