1947/​447

Grønlandsk børneslæde af bemalet træ og jern, tilhørende pisk af læder og træ medfølger. 20. årh. H. 82. L. 144. B. 44. (2)

Brugsslitage. Rust. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK