1947/447
Grønlandsk børneslæde af bemalet træ og jern, tilhørende pisk af læder og træ medfølger. 20. årh. H. 82. L. 144. B. 44. (2)
Brugsslitage. Rust. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag