2009/604
Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)
“Royal Insect”. Sign. Dali, 225/250. Litografi i farver. Lysmål 46×52.
Litteratur: Field nr. 74Q.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
41 bud