Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Interiør med en rygvendt kvinde foran en åben balkondør. Sign. Carl Fischer. Olie på lærred. 60×49.
Udstillet: Charlottenborg, Foraarsudstillingen 1951, nr. 198.
Enkelte minimale krakeleringer. To minimale rifter 2–3 mm. med let afskalning. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
24 bud