Hans Voigt Steffensen (f. København 1941)
“Dronning Louises Bro”, 1971. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×100.
Revne i lærredet cirka 4 cm til venstre for figuren med barnevogn. Enkelte små afskalninger. Kunne have gavn af en rensning.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
12 bud