2014/781
Dansk møbeldesign
Bord-/skrivepult af massiv teak med opklappeligt låg. 1960'erne. H. 14. B. 53. D. 32.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag