2417/​183

Tre kinesiske tæpper. Design med påfugl på lys bund. 164×90. Design med blomstervaser, opsats m.m. 179×91. Design med central medaljon. 181×94. Alle 20. årh.s begyndelse.(3)

164×90: Slidte frynser. let slitage i midte. 179×91: Slidte frynser. Ene kant delvis flosset. 181×94: Skjold i midterfelt. Ene kant med delvis slitage og mindre reparation.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK