1848/1305
Diane Von Fürstenberg. Silkeskjorte af transparent silke i sort, beige, brun og grønt mønster, syv guldfarvede knapper foran samt en guldfarvet knap på hvert ærme. Pencilskirt af sort uldblanding, slids foran, sort lynlås i siden, stor sløjfe foran samt to forlommer. Str. 12 (EU 40). (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Slitage på knapperne.
Smykker, 28. november 2018
Vurdering
Hammerslag