2438/96
Ovalt fad samt rundt fad af sølv. L. 31. og diam. 25,5. Udført hos Cohr 20. årh. Samlet vægt ca. 1020 g. H. 4,6. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Rundt fad graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag