1746/1006
Dansk møbeldesign
Et sæt på tre indskudsborde med top af palisander og stel af bejdset bøg. 1960'erne. H. 49. L. 60. B. 37. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|