2141/226
Fad af porcelæn, dekoreret med paladssceneri i rund cartouche på blå grund. 19. årh. KPM, Berlin. Diam. 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud