2012/​9002

Fransk konsol af forgyldt træ med plade af marmor, udskåret med blomster guirlander og bladværk, svungne ben hvor imellem X-formet sprosse med cartuche. Rokoko form, ca. 1850. H. 82. B. 130. D. 59.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag