2012/9002
Fransk konsol af forgyldt træ med plade af marmor, udskåret med blomster guirlander og bladværk, svungne ben hvor imellem X-formet sprosse med cartuche. Rokoko form, ca. 1850. H. 82. B. 130. D. 59.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag