1947/366
Prismelysekrone af klart glas, ti svungne lysarme. Barokform. 20. årh. H. 40. Diam. 62.
Enkelte prismer mangler. Mindre kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag