1803/1502
Kinesisk eksport teservice af sterlingsølv bestående af tekande samt sukker- og flødesæt. Ming Ji, 20. årh.s. begyndelse. Vægt ca. 1144 gr. H. 10,7–18. (3)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lågknop på sukkerskål lettere defekt samt revnet ved samling.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag