12039/36
"Berliner Grüne Kopf”. Museumskopi i gips af egyptisk buste. Bagsiden nr, 519. 20. årh. H. 43.
"Berliner Grüne Kopf” findes på Neues Museum, Berlin.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud