1842/874
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Katrinebæk v. Lundby 1981)
To kompositioner. Sign. Kay Christensen marts 1938. Litografier i farver. Lysmål 55×69 og 70×54. (2)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag