1432/1660
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med orientalsk kriger. 19. årh.s anden halvdel. H. 37. B. 26. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle medfølger. Pendul mangler.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud