2119/177
Ubekendt maler, 19. årh.s midte
Vinterparti med folkeliv ved en tilfrossen sø. Sign. monogram 1861. Olie på træ. 23,5×30.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag