1805/​45
Hugo V. Pedersen: To indiske piger. Sign. Hugo V. P. Olie på lærred. 140×85.

Be­skriv­el­se

To indiske piger. Sign. Hugo V. P. Olie på lærred. 140×85.

Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018

Ældre malerier

Kunstner

Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

Budhistorik

(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.