2045/98
Kommode af gråmalet træ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, cabriole ben. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 88. B. 112. D. 58.
Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag