2120/​732

Timo Sarpaneva (f. Helsinki 1926, d. sst. 2006)

“Orkidea”. Skulpturel vase af klart glas. Sign. Timo Sarpaneva, 3568. Udført hos Iittala. H. 14.

Almindelig patina, herunder enkelte ridser.

Moderne kunst og design, 18. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK