2435/266
Barok kirkekrone af massiv messing 12 svungne lysarme i to etager, balusterformet stamme. 18.-19. årh. H. 64. Diam. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag