2132/771
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Cylinda-line”. Askebæger af messing. Udført hos Stelton. Ej stemplet. H. 8. L. inkl. greb 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag