1803/​1515

Et par russiske figurer af patineret bronze og zink forestillende to kosakker, på base af sortbroget marmor. Sign. H. M. Ca. 1900. H. 14 og 17. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, bl. a. få og mindre afslag på base og figurer.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK