2005/324
Et par Heiberglamper af mælkehvidt glas med montering af messing. 20. årh.s. begyndelse. H. inkl. skærmholder 58. (2)
Fremstår med let alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag