2437/​913

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Et par armstole af eg. Sæde og ryg med let patineret kernelæder. Model 3238. Formgivet 1964. Manufactured by Fredericia Stolefabrik. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene stol med mørk plet på stellet.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?