2437/​912

Et par armstole af eg. Sæde og ryg med patineret kernelæder. Model 3238. Formgivet 1964. Manufactured by Fredericia Stolefabrik. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med skjolder og overfladekrakeleringer. Remme med defekter og reparationer under bunden.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?