2437/912
Et par armstole af eg. Sæde og ryg med patineret kernelæder. Model 3238. Formgivet 1964. Manufactured by Fredericia Stolefabrik. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med skjolder og overfladekrakeleringer. Remme med defekter og reparationer under bunden.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag