2447/​523

Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)

Uden titel, ca. 1975. Sign. MB. Olie på lærred. 39×46.

Litteratur: Henning Smidth nr. 1975–058. Dateret af Grete Balle.

Seller informs: Selve maleriet fremstår intakt, men rammen har brugsspor

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

804525 11.000 DKK
1125370 10.500 DKK
804525 (Autobud) 10.000 DKK
1125370 10.000 DKK
804525 9.500 DKK
1125370 9.000 DKK
809170 8.500 DKK