2003/​870
Jeppe Eisner: Aftenstemning med personer sejlende i båd. Usigneret. Olie på lærred. 148×117.

Be­skriv­el­se

Aftenstemning med personer sejlende i båd. Usigneret. Olie på lærred. 148×117.

Lærred bør strammes op.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Jeppe Eisner (f. Frederiksberg 1952)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

24 bud

(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.