2005/304
Bertel Thorvaldsen, efter
“Forår”, “Sommer”, “Efterår” og “Vinter”. Fire plaketter af biscuit i rammer af udskåret træ. Stemplet B&G eneret. 19. årh. Diam. 14. (4)
Enkelte mindre defekter på rammer. Lidt overfladesnavs.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag