2005/​304

Bertel Thorvaldsen, efter

“Forår”, “Sommer”, “Efterår” og “Vinter”. Fire plaketter af biscuit i rammer af udskåret træ. Stemplet B&G eneret. 19. årh. Diam. 14. (4)

Enkelte mindre defekter på rammer. Lidt overfladesnavs.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK