2312/7026
Tre Ere Ibeji, udskåret patineret træ, to behængt med perler og skaller. Ajasse m.m. Yoruba, Nigeria. H. 25–31. (3) B3
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Insektskader.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag