2041/536
K. Frantzen, tilskrevet
Skammel af teak. Hynde betrukket med rosa, mønstret stof. Udført og mærket hos C.B. Hansen Etabl. H. 40. L. 52. B. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med pletter, smuds og manglende knapper. Falmet. Kedde med løse syninger og defekter. Enkelte tørrevner.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag