2137/2043
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Olympos “Bullhead”. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Flexlænke af forgyldt stål. Urets B. 35 mm. 1970'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag