873/165
Et par svenske kommoder af gråmalet træ, hver med plader af imiteret sten og øverste skuffe udskåret med meanderbort, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 78. B. 90. D. 49. (2)
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag