2032/131
Bord af mahogni og mahognipoleret træ, aftagelig plade. Chippendale form. 20. årh.s begyndelse. H. 75. L. 85. B. 53.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skæv plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag