2118/​1013

Tysk design

Bordlampe af patineret messing. 1940–50'erne. H. 43.

Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ridser og mærker. Pletter på fod.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK