2118/1013
Tysk design
Bordlampe af patineret messing. 1940–50'erne. H. 43.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ridser og mærker. Pletter på fod.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag