2109/547
Peter Louis-Jensen (f. Frederiksberg 1941, d. København 1999)
Komposition, marts 1997. Sign. og dateret på bagsiden. Mixed media på masonit. 123×112.
Pladen og rammen er skæv.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag