1812/925
Johannes Andersen (f. 1922)
Rektangulært spisebord af teak med hollandsk udtræk. Udført og mærket hos Uldum Møbelfabrik. H. 72. L. 160/260. B. 90.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løse samlinger.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag