1309/1635
Kinesisk røgelseskar af bronze, siderne prydet med drager, gennembrudt låg med siddende Fo-hund. Stående på trefod med personer og dyr. 19.-20. årh. Stemplet. H. 34. Diam. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 28. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
53 bud