Jan Krízek (f. Dobromerice 1919, d. Tulle, Frankrig 1985)
Uden titel. Sign. monmogram 58. Akvarel på papir. Bladstørrelse 9×11.
Papiret er gulnet. Herudover original stand. Undersøgt i ramme.
1019378 |