Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Tre kompositioner. Alle sign. hhv. MA 1991, Mogens Andersen 1961 og nummererede. Litografier i farver. Bladstørrelser 95×66. Uindrammede. (3)
Papieret er let gulnet, med enkelte små håndteringsmærker og folder.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
40 bud