2115/​852

Dansk møbeldesign

Lænestol med stel af teak, betrukket med grønligt uld. 1960'erne.

Fremstår med let alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

17 bud

3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
1.500 kr.