2414/874
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Rund vase af patineret bronze. Hals støbt med rillet dekor. Stemplet monogram Just A., Denmark. Dessin B2366. H. 28.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud