Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Blind White”, 1995. Sign. Kvium 95, 21/30. Litografi. Bladstørrelse 35×35.
“Blind Black”, 1995. Sign. Kvium 95, 21/30. Litografi. Bladstørrelse 35 × 35
Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 056, EC 057, afb. s. 84–85.
Proveniens: Galleri Faurschou, København.
Undersøgt i ramme. Original stand.
33 bud