2437/​896

Kay Simmelhag (f. København 1899, d. Kongens Lyngby 1988)

Sofabord med stel af bejdset ask. Løs, sekskantet top med polykrome fliser med fiskemotiv. H. 53. L./B. 65.

Proveniens: Kunstnerens familie

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?